מכשיר ממוחשב אחד יכול לאתר מחלות ותחלואות בגוף שלכם – רוצים לדעת איך?

העולם שאנחנו חיים בו הופך להיות ממוחשב וטכנולוגי יותר מיום ליום. ניתן לראות עדות ניצחת לכך כמעט בכל התחומים הרפואיים, ובכל אחד משלבי הטיפול.

המאמר הנוכחי מציג בפניכם כיצד ניתן להיעזר בטכנולוגיה לצורך אבחון מחלות ובעיות רפואיות, ולעשות את זה בצורה טובה ומדויקת לא פחות ביחס לאמצעים המוכרים של האבחון. על אחת הבשורות המשמעותיות של עולם הרפואה בשנים האחרונות, מכשיר גלובל דיאגנוזיס.

הכירו: מכשיר גלובל דיאגנוזיס

מכשיר גלובל דיאגנוזיס (Global Diagnostic) הוא פרי פיתוחה של חברת VITATEC השווייצרית, כשאבחונים בו נעשים מזה מספר שנים ברשת הקליניקיות של ביו קיור. המכשיר מבצע את מה שעד לאחרונה היה נראה בלתי אפשרי, והוא לאבחן בצורה לא פולשנית אינספור בעיות ומחלות אפשריות בגוף האדם, כולל מצבים מורכבים ומסועפים מאד.

מכשיר גלובל דיאגנוזיס עושה את העבודה שלו באמצעות חיבור רגלי המטופל לאלקטרודות, שסורקות את האיברים והמערכות השונים בו ומאפשרות לקבל תוצאות מפורטות (המוצגות בצורה ידידותית) תוך פרק זמן של שמונה דקות בלבד – זאת להבדיל אלפי הבדלות מבדיקות אחרות שמצריכות המתנה מייגעת ולרוב גם מורטת עצבים בת שבועות ארוכים או אפילו חודשים שלמים.

הבדיקה הזו ידידותית מאד מבחינת המטופל, אפילו נעימה: היא לא פולשנית, לא כרוכה בכאבים וגם לא כוללת תופעות לוואי אלה או אחרות. כמו כן היא מתאימה למטופלים בכל הגילאים, ילדים ומבוגרים כאחד. גם נשים בהריון, שבדיקות רבות אחרות עלולות להיות מסוכנות עבורן ועבור העובר שלהן, יכולות לעבור את הבדיקה הממוחשבת בהצלחה רבה וללא חשש.

מה אפשר לאבחון באופן ממוחשב?

באמצעות מכשיר גלובל דיאגנוזיס אפשר לרדת לרזולוציות קטנות מאד של הבדיקה, ולאבחן גם מצבים רפואיים מסועפים ומורכבים מאד. בין השאר המערכת הממוחשבת מאפשרת למדוד את רמת התפקוד של המערכת ההורמונלית (בלוטת התריס, יותרת המוח, הלבלב ועוד), מודדת את צינור העיכול ואיברי העיכול, בוחנת את מצב הגוף מבחינת המיקרובים והחיידקים שבו, בוחנת את רמת הרעלים בגוף, מאתרת דלקות כרוניות בגוף, מודדת אלרגיות לסוגי מזון שונים, לחומרים סביבתיים או לתרופות, מנתחת את הדינמיקה בין המערכות השונות של הגוף ורואה את רמת התפקוד של יותר מ-600 איברים בגוף האדם.

האמינות? גבוהה בכל קנה מידה

יש אנשים שחוששים שבדיקה הנעשית באמצעות מערכת , דוגמת זו של גלובל דיאגנוזיס המאבחן מחלות באופן ממוחשב, תהיה אמינה ומדויקת הרבה פחות ביחס לבדיקות שאנחנו מכירים. המציאות מראה שהחששות האלה לא מדויקים, או אפילו לא במקום. מחקר מקיף שנערך בגראץ, דרום אוסטריה, ניסה לראות את רמת האבחון באמצעות המערכת הממוחשבת ביחס לבדיקות הנעשות באופנים מסורתיים יותר. הבודקים, שלושה רופאים הבקיאים עד רמת היסוד בתחומי הרפואה השונים, למדו שרמת הדיוק של המערכת הממוחשבת הייתה גבוהה לא פחות מאשר הבדיקות שנעשו בדרכים הסטנדרטיות יותר. זו הסיבה שהיא מאושרת לשימוש על ידי ה-C.E.E האירופאי, או שנעשה בה שימוש על ידי מרפאים אלטרנטיביים מהשורה הראשונה במדינות שונות באירופה.

חשוב לשים לב שאבחון נכון ומדויק הוא צעד המפתח בדרך להתמודדות הראויה עם מצבים רפואיים שונים, כשהכלל המרכזי הוא שככל שהאבחון יהיה מהיר יותר – כך ניתן יהיה להתחיל לטפל בבעיה עוד בשלבים ראשונים שלה, בהם הטיפול פשוט מעט יותר בדרך כלל. ברשת ביו קיור ניתן מענה גם בפן הטיפולי, עם בניית תוכנית טיפולים אישית לכל מאובחן או מאובחנת, הדרכה בנושאי תזונה נכונה (לא תאמינו עד כמה היא קריטית בהתמודדות עם המון בעיות רפואיות) ביצוע בדיקות השוואה חוזרות לבחינת השינוי במצב הגוף וכן הלאה.