אימון אישי להתמודדות עם מחלות קשות

אנשים אשר חולים במחלות קשות מתמודדים עם דברים רבים בלתי נעימים ולא קלים שמלווים את חייהם. קודם כל, ההתמודדות הרגשית עם העובדה שהם חלו במחלות אלו אינה פשוטה ודורשת מהם לגייס הרבה מאוד משאבים נפשיים שלא תמיד ישנם.

גם ההתמודדות עם הטיפולים, הבדיקות והתרופות אשר גורמים לתופעות לוואי ומשפיעים על החיים מצריכים את החולים ללמוד כיצד להתנהל בחיי היומיום.

אנשים עם מחלות קשות לא תמיד מסוגלים להתמודד לבדם עם המציאות אליה נקלעו והם לא מוצאים את האנרגיות ואת המשאבים לכך.

אימון אישי – מהו?

אימון אישי בכל תחום בחיים הוא מסגרת שבאמצעותה ניתנים לאנשים כלים להתמודדויות ולחשיבה אחרת אודות מצבם. אימון אישי להתמודדות עם מחלות קשות פונה לתחום המחלות והחיים לצדן.

המטפל מאפשר לחולים לקבל כלים להסתכלות על המציאות אליה נקלעו, מראה להם כיצד ניתן לבחון את הדברים לעומקם, ולאמץ דרכי חשיבה שונות מאלה שהכירו קודם לכן. המטפל בא לסייע לחולים ולהראות להם את הדרך הנכונה ללכת לצד הטיפולים הרפואיים הנדרשים ולהתמיד בהם כדי שתהיה הצלחה והטבה במצבם.

באמצעות אימון אישי חולים במחלות קשות מקבלים על עצמם את האחריות על החיים האישיים שלהם ועל הדרך בה יחיו על מנת לשפר את מצבם.

שינוי בדפוסי התנהגות

כמעט כל אדם מתקשה לשנות את דפוסי ההתנהגות שלו, והדבר נכון במיוחד לאנשים חולים במחלות קשות, אשר נמצאים בתקופה לא פשוטה בחייהם. אימון אישי לחולים נועד כדי להראות להם שהשינויים הם דבר מתבקש על מנת להתמודד נכון עם המציאות.

חולים המטופלים באימון אישי, חייבים לקבל את העובדה שהם צריכים לשנות את דפוסי ההתנהגות והחשיבה שלהם בשביל שיוכלו לגייס כוחות נפשיים להתמודד עם המחלות ועם הדברים אשר נלווים אליה.

חולים במחלות קשות שנמצאים באימון אישי צריכים לדעת שכדאי להם לשתף פעולה עם התהליך, כי רק כך הם יוכלו לנהל את חייהם בצורה נכונה לצד המחלות.

מטפלים באימון אישי חייבים לראות בכל מטופל כאינדיבידואל ולמצוא פתרונות ייחודיים שיהיו נכונים אך ורק למצב החולה המסוים ולצרכיו האישיים. כאשר כל אלה יתמלאו יכולה להיות הצלחה בטיפול באמצעות אימון אישי.

הוכחות מהשטח

אימון אישי להתמודדות עם מחלות קשות, התגלה כמסגרת יעילה ואפקטיבית אשר באה ללמד את החולים דרכי התנהגות והתמודדות עם המחלות, דרכי חשיבה אחרות ודרכים שמראות כיצד ליישם את הדברים בחיים האמיתיים.

חולים במחלות קשות מקבלים כלים של ממש, שאותם הם לוקחים הלאה ליומיום ובדרך זו הם עוזרים לעצמם להביא את השינויים וגם מצליחים להתמיד בהם. אימון אישי להתמודדות עם מחלות קשות נותן לחולים מוטיבציה והרגשה של מוכנות אישית לקחת אחריות על החיים ובדרך זו הם מקלים על עצמם את ההתמודדות עם המחלות עצמן.