ניתוח אף

ניתוח לתיקון אף עקום

ניתוח ליישור אף עקום הוא אחד הניתוחים המסובכים ביותר. מספר גורמים הופכים את האתגר הניתוחי למורכב יותר. הגורם הראשון הוא טיפול בסחוס ובעצם אשר חורגים ממקומם. הגורם השני הוא עיוות הסימטריה של הפנים בנוסף לחוסר הסימטריה של האף.

גורמים נוספים אשר עלולים לגרום לאף עקום כוללים קריסת המבנה הפנימי והחיצוני, אשר יוצרים את המראה העקום והלא סימטרי. גורמים אלו מקשים על המנתח למצוא קו אמצע אמיתי על מנת לנסות למקם מחדש את האף.

השינוי העצום בפנים לאחר ניתוח אף עקום משפר באופן משמעותי את הביטחון העצמי ותחושת הרווחה של המטופל. יש להתחשב במורכבות הניתוח ולבחור במנתח פלסטי מיומן ומקצועי בעל ניסיון עשיר בתחום ניתוחי האף, ולהתייעץ עימו לפני הניתוח אודות הסיכונים, היתרונות ורמת המראה הטבעי שתתקבל כתוצאה מהניתוח.

מה כולל יישור אף עקום?

על מנת ליצור אף ישר יותר, יש ליישר ככל הניתן את המסגרת הבסיסית. מהלך זה כולל מיקום מחדש של מחיצות האף ועצמותיו. אם סטיית מחיצה לא תוקנה, היא עשויה להמשיך לדחוף את האף מחוץ למרכז. אם מחיצת האף נמצאת מחוץ למרכז, ניתן לבנותה מחדש בקו האמצע, בנוסף, יש לרכז כל סטייה של עצמות האף ולטפל בהן באמצעות מיקום שתל.

תיקון אף עקום מושג באמצעות גישת ניתוח אף סגור. כלומר, ללא חתכים חיצוניים אשר מעצבים מחדש את האף. באמצעות מעבר דרך שני הנחיריים, ניתן לתקן את גשר האף. ראשית, גובה גשר האף מצומצם מעט על מנת לסייע להכלת תנועת עצמות האף. בתוך כך, על המנתח להקפיד למנוע הפחתה אגרסיבית של גובה גשר האף.

לאחר הנמכת גובה הגשר, שובר המנתח את העצמות. הליך זה כרוך בביצוע חתך זהיר מאוד לאורך העצם באזורים נבחרים כדי לאפשר את המעבר לטיפול בעצמות, והעברתן לקו האמצע באופן ישר. ניתוח זה מיישר את עצמות האף, מתקן את הסטייה במחיצת האף ומאפשר שיפור משמעותי בדרכי הנשימה.

יש להדגיש כי תיקון עיוות אף עקום הוא ללא ספק אחד מהתהליכים הקשים ביותר בעולם ניתוחי האף. למעשה, מספר מנתחים פלסטיים הרחיקו לכת בטענה כי תיקון מסוג זה אינו אפשרי, מתוך חשיבה לפיה במציאות לא קיים אף סימטרי לחלוטין. אך מטופל המבקש ליהנות מאף ישר, יכול להשיגו באמצעות ניתוח בידי מומחה אמיתי. סוג זה של הליך קוסמטי עשוי להניב תוצאות מוצלחות ביותר תוך יצירת אף הנראה טבעי מאוד.

תוצאות ניתוח אף עקום

תוצאות ניתוח אף עקום מניבות שיפור דרמטי ביישור האף וניתן להבחין בשינוי אף מהפרופיל. המטופל נהנה מאף אשר כבר אינו נראה כאילו הוטה לצד. את הניתוח יש לבצע תוך התחשבות בקווי המתאר של הפנים ולא להפחית את גשר האף יותר מידי.

ביצוע מיומן של ניתוח אף מניב מראה משופר מבלי לשנות לחלוטין את קווי המתאר של הפנים. בסך הכול, ניתן לצפות לתוצאות די טבעיות אשר מתאמות לפנים. בנוסף, האף מתפקד הרבה יותר טוב מבעבר, תוך שיפור משמעותי ביכולת לנשום דרך האף.