הסרת קעקועים בלייזר

מהי הסרת קעקועים בלייזר?

אנשים רבים שביקשו ליהנות ממראה חדש ומיוחד באמצעות קעקוע מגלים לאחר פרק זמן מסוים שהם אינם מרוצים מהתוצאה.

הסיבה לכך יכולה להיות שינוי טעמים, שינוי באורח החיים (התבגרות, חזרה בתשובה, נישואין), שינויי אופנה וסיבות רבות נוספות. על מנת להסיר את הקעקוע יש צורך לפנות לאנשי מקצוע שמתמחים בפעילות זו.

בין המתמחים בהסרת קעקועים ישנם אנשים בפועלים בשיטות שונות כגון שיוף או ניתוח, אבל השיטה הטובה, היעילה והמוצלחת ביותר, היא זו של הסרת קעקועים באמצעות לייזר.

קעקוע לנצח

כאשר אנשים, רבים מהם צעירים, מבקשים לקעקע את גופם, הם לא חושבים לעומק על ההשלכות של ביצוע הקעקוע. הקעקועים מבוצעים באמצעות החדרה של דיו מיוחדת לתוככי העור. מהות הפעולה ומטרתה היא ליצור ציור (כפי שבחר המקועקע), שיחזיק מעמד לנצח.

החדרת הדיו לשכבת העור הפנימי יוצרת קשרים חזקים עם החלבונים שנמצאים בעור, מה שמונע מהגוף לזהות את הדיו כגוף זר ולסלק אותו.

למרות העמידות של הקעקועים, הצורך בתהליך מסודר של הסרתם הביא להתפתחות שיטות שונות, חלקן יעילות יותר וחלקן יעילות פחות. השיטה הנפוצה ביותר, כיום, להסרת קעקועים היא באמצעות שימוש בלייזר. למרות שלא תמיד התוצאות מושלמות, הרי שבמרבית המקרים המטופלים יוצאים מרוצים. שיטות נוספות באתר scar

עניין של צבע

קעקועים נבדלים אלה מאלה לא רק בסוג האיור או המלל כי אם גם בגורמים נוספים שיכולים להשפיע על יעילות ההסרה. גודל הקעקוע וכמות הדיו שהושקעה בו ישפיעו על הצלחת הלייזר בסילוקו, אבל יש דבר אחר שישפיע יותר מכל על הצלחת ההסרה – צבע הקעקוע.

באופן מפתיע, דווקא קעקועים שנראים כהים יותר – קל יותר ופשוט יותר להסירם. הלייזר, שמסוגל להתיר את הקשרים שבין החלבונים שבעור לבין הדיו של הקעקוע, עושה עבודה טובה יותר על גבי צבעים כהים כמו כחול, שחור, אפור. לכן, דווקא במקרים של קעקועים בהירים או כאשר הקעקוע מורכב מכמה צבעים שונים, תוצאת הטיפול תהיה טובה פחות.

טיפול בשלבים

כתוצאה נלוות של טיפולי הסרת קעקוע בלייזר, חווה העור תחושה של צריבה ופציעה (שטחית). לכן, לאחר כל טיפול יש לתת לעור להחלים ולרפא את עצמו במשך כמה שבועות.

מכיוון שאת מרבית הקעקועים לא ניתן להסיר במהלך טיפול אחד, החלמה מלאה של העור חשובה לפני שאפשר יהיה להמשיך בטיפול ולראות תוצאות.

כמה טיפולים ידרשו לפני שניתן יהיה לראות תוצאות טובות? בדרך כלל יש צורך בחמישה טיפולים לפחות. לעיתים יש צורך אפילו בכמות כפולה של טיפולים, קשה לדעת זאת מראש.

מה שכן ניתן לראות, בין טיפול לטיפול, זוהי דהייה משמעותית בצבע של הקעקוע. במרבית המקרים, גם אם התוצאה לא תהיה הסרה של מאה אחוז מהקעקוע, הרי שלא ניתן יהיה להבחין בדוגמא שהייתה מקועקעת על העור ובכלל, שהיה שם קעקוע.

ראוי לומר שרובם המוחלט של הפונים להסרת קעקוע באמצעות לייזר מרוצים מהתוצאה ומעדיפים את המראה החדש על זה הישן.