טיפול בלייזר להעלמת פטרת ציפורניים

טיפול בלייזר להעלמת פטרת ציפורניים

פטרת ציפורניים מוגדרת כזיהום הציפורן באמצעות פטרייה ספציפית, אשר מדביקה אצבעות ידיים ורגליים. זיהום ופטריות ציפורניים מהווים את המחלה השכיחה ביותר של הציפורניים וגורמים למחצית מכל המומים בציפורן ובעיות ציפורניים.

הפטרת יכולה ועלולה להשפיע על הציפורניים באופן שכיח במיוחד. שכיחות הפטרת בזיהומים פטרייתיים הוא בין שישה לשמונה אחוזים בקרב האוכלוסייה המבוגרת ברחבי העולם. למרות שהמחלה שכיחה יותר בקרב מספר קבוצות אתניות כגון עמים לטיניים ועמי המזרח התיכון, היא שכיחה גם בקרב אזורים מסוימים של המדינה אשר בהם קיימת לחות גבוהה.

מצב של פטרת ציפורניים נפוץ באזורים קרים יותר, בהם נועלים אנשים נעליים סגורות ועוסקים בעבודה מאומצת, אשר גורמת לרטיבות בנעל, המובילה לסביבה טובה לשגשוג פטרת ציפורניים.

כיצד ניתן לקבוע פטרת ציפורניים?

על מנת לקבוע מצב של פטרת ציפורניים, יש להתייעץ עם מומחה לכף הרגל, מרכז לייזר ציפורניים או רופא עור, על מנת להעריך את המצב. בעת בדיקת הציפורניים ניתן לקבוע אם קיים מצב של הידבקות בפטרת. הרופא מאבחן את לוחית הציפורן ומאתר מראה מעובה, צהוב או מוכתם.

הציפורניים עלולות להיות קשות, מתפוררות או תלושות. בדרך כלל לא מלווה הפטרת בכאבים או אי נוחות לאצבעות, ולא קיימים תסמינים גופניים אחרים, אלא אם כן מדובר בזיהום חמור. המומחה לכף הרגל יכול לקבוע באופן מוחלט אם קיים זיהום, ולהחליט על שיטת הפעולה הטובה ביותר. טיפול בלייזר לפטרת ציפורניים נחשב בדרך כלל לטיפול מומלץ ומקצועי, שכן הוא מחסל את הפתוגנים הגורמים למחלה.

ריפוי וטיפול בפטרת ציפורניים

השאלה הנפוצה ביותר אודות פטרת ציפורניים היא: האם ניתן לרפא את המצב? התשובה היא כי לא ניתן לרפא את הפטרת במובן הצר של המונח. זוהי פטרייה שחיה בסביבה והיא מתרבה וצומחת באופן תדיר. לעומת זאת, ניתן להרוג את הפתוגנים הגורמים לפטרת הציפורניים ולנקוט בצעדים על מנת למנוע את חדירתה המחודשת אל הציפורן.

האמצעי היעיל והמהיר ביותר לטיפול בפטרת ציפורניים, הוא הסרת הפטרת בלייזר. רוב התרופות האוראליות או הקרמים לטיפול בפטרת כרוכים בסיכונים אפשריים של תופעות לוואי, בעוד שהטיפול בלייזר מנטרל את הזיהום הפטרייתי והוא מבוצע תוך נקיטה באמצעי זהירות משמעותיים, אשר מתאימים לילדים כמו גם למבוגרים, אך יש להיזהר שלא להשתמש בטיפול זה לנשים הרות או מניקות.

הטיפול בלייזר לפטריות ציפורניים אינו כרוך בכאבים או אי נוחות. הטיפולים משתנים על פי היצרן ושיטות הטיפול המקצועיות של המרכזים הרפואיים השונים, אך המשותף להם הוא יכולתם לחסל את הפטרייה מבלי לפגוע בכל רקמה אחרת. לאחר הסרת הפטרייה מהציפורן באמצעות הלייזר, יש להמתין תקופת זמן עד שהציפורניים יצמחו מחדש ויקבלו את צבען הטבעי.

טיפול בפטרת ציפורניים לטווח הארוך

על מנת למנוע מצב חוזר של הפטרת, יש לחסל את השימוש בכל הפריטים הקיימים הקשורים לפטרת, כולל שימוש בגרביים ונעליים ישנות בהם השתמש אדם הנגוע בפטרת. כמו כן מומלץ לבדוק האם הפטרת קשורה לקנדידה. באופן דומה, יש להישמר מפני שימוש בכפפות או אפילו מקלדת מחשב, אשר היו בשימוש כאשר סבל האדם מהפטרת. שכן, פריטים אלו עלולים להכיל עדיין את הפתוגנים האחראים לזיהום.