עדשות מגע חד פעמיות

הכל על עדשות מגע חד פעמיות

כיום, יש בנמצא לא מעט סוגים של עדשות מגע. חלוקה עיקרית היא על פי תדירות ההחלפה: החל מעדשות המיועדות לשימוש קבוע במשך תקופה של שנה או יותר, ועד לאלה שתכליתן לשמש את האדם יום אחד בלבד. עדשות אלה, המכונות “עדשות חד פעמיות”, הן סוג נפוץ ביותר.

מאפייני ויתרונות עדשות המגע

לא צריך להכביר מילים על המהות של עדשות מגע חד פעמיות: אלו הן עדשות יומיות, אשר המשתמש זורק לפח האשפה לאחר השימוש בהן. הן משמשות את האדם, ברמה המעשית, החל משעות הבוקר עד לפני השינה, או אפילו לזמנים קצרים יותר.

במדינות רבות בעולם, שלושה מבין עשרה מרכיבי עדשות מגע אכן בוחרים בסוג זה של עדשה, וזאת עקב מספר רב של סיבות. ראשית, עדשות מגע חד פעמיות ניתנות לשימוש מזדמן, ולכן אידיאליות לאנשים אשר זקוקים לעדשות רק במצבים מסוימים: פעילות ספורטיבית, נהיגה וכן הלאה. שנית, העדשות האלה מונעות מהמרכיב את הצורך בתחזוקה או בניקיון, כפי שנדרש בסוגים אחרים של עדשות אם כי גם בעדשות אלו חשוב להקפיד על שימוש נכון.

למי מתאימות העדשות?

עקב המאפיינים שלהן, אפשר להצביע על מספר אוכלוסיות יעד של עדשות מגע חד פעמיות. הן יהיו למעשה הפתרון היחידי עבור אנשים הסובלים מרגישויות או מאלרגיות בעין, ולא יכולים להרכיב עדשות קבועות.

כמו כן, הרי שעדשות מגע חד פעמיות יתאימו לאנשים עם אורח חיים עמוס במיוחד, שלא יכולים להקדיש את המאמצים הנדרשים לתחזוקה העדשות. אוכלוסיית יעד אחרת היא ילדים ובני נוער, שאינם מקפידים תמיד על תחזוקה נאותה של העדשה, ועלולים בכך לסכן את בריאות העין שלהם. לבסוף, לא ניתן שלא להזכיר גם את הספורטאים, אשר עלולים לאבד את העדשות במהלך פעילות גופנית, הוצאה כלכלית עצומה במצבים אחרים.

ומה בנוגע לחסרונות?

יחד עם היתרונות שהובאו מעלה, חשוב לזכור כי עדשות מגע חד פעמיות כוללות בתוכן גם חסרונות מסוימים. רבים יגידו כי המחיר שלהן מהווה המכשול העיקרי בדרך לאימוצן: מחיר עדשה חד פעמית בודדת עומד על כשלושה שקלים. סכום זה גבוה יותר מאשר עדשות המיועדות להחלפה בתדירות נמוכה יותר. כתוצאה, לא בטוח שאנשים אשר זקוקים לעדשות באופן קבוע אכן יעדיפו לבחור באפשרות זו.

מגוון רחב של אפשרויות

חשוב להזכיר כי ההגדרה של עדשות כחד פעמיות הינה כללית ביותר. כיום, יש לא מעט חברות המציעות עדשות מסוג זה, ובמגוון דגמים וסוגים. העדשות נבדלות ביניהן בשורה ארוכה של מאפיינים, בין השאר חומר הגלם, גודל העדשה, סוג הליקוי שהיא באה לתקן וכן הלאה. מידע מורחב בנושא זה באתר adsl

כתוצאה מכך, חשוב מאד להקפיד על בחירה מושכלת של עדשה. העובדה שהשימוש הוא חד פעמי לא מורידה מחשיבות הבטיחות: גם הרכבה של עדשה לא מתאימה, ולו למשך מספר שעות, עלולה להביא לנזק חמור לעין. טרם הבחירה, אם כן, רצוי לעבור בדיקת עיניים מקיפה אצל רופא מומחה, שבוודאי יציע את העדשות המתאימות ביותר למבנה העין, לסוג ליקויי הראייה ולאורח החיים של האדם המרכיב.